EDİTÖRÜN KÖŞESİ…

Sevgili  Okurlarımız,

Şu an takip ettiğiniz “Korozyon Doktoru” web sitesi,  2014 yılı Eylül ayından beri  “Boya-Kaplama-Korozyon ve Galvaniz”  konularında sizlere hizmet vermektedir.

Sizlerden ve yurtdışındaki geniş okur çevrelerinden aldığımız yoğun ilgi ve beklenti yönünde, 2020 HAZİRAN ayına dair güncellenmiş websitemizdeki yeni içerikleri, aşağıda listelenmiş olarak bulabilirsiniz:

  • Bu ayki GÜZEL İNSANLAR köşemizin misafiri, uluslararası Korozyon ve Koruyucu Boyalar&Kaplamalar uzmanlarından Dr. Rob Francis… Kendisini, geçtiğimiz ay yayınladığımız “BOYA VE KAPLAMA DOKÜMANTASYONUNDA KAFA KARIŞIKLIKLARI VE YANILGILAR”  isimli son derece faydalı teknik makalesi ile tanıyorsunuz.  Kendisinin 40 seneden fazla olan profesyonel hayatını ve bu sektöre yaptığı sayısız katkılarını bu linkten okuyabilirsiniz.

  • YENİ TEKNOLOJİLER  bölümünde bu ay,  şuanda yaşadığımız Coronavirüs COVID19 salgın enfeksiyon hastalığı günlerinde hepimizin çok ilgisini çekeceğini düşündüğümüz ” ÇELİK YÜZEYLERDE VİRÜS & BAKTERİLERE KARŞI HİJYENİK KORUMA ve MÜCADELE METODLARI : Dezenfeksiyon, Dezenfektanlar ve Antimikrobiyal Boyalar&Kaplamalar” konularını, Türk Yapısal Çelik Derneği – TUCSA websitesinde yayınlanacak teknik bir makale aracılığı ile inceleyeceğiz.

  • Bu ay İpuçları&Teknik Yazılar köşemizde , Kimya mühendisi ve işadamı Sn. M.Emin GÜLE tarafından kaleme alınan “ROSİN TÜREVLERİ ve KOROZYON” konusundaki bir teknik yazıyı bulabilirsiniz.

  • Geçtiğimiz aydan itibaren Boya ve Kaplama Dünyasından  adıyla açtığımız  yeni köşede bu ay,  Mayıs 2022  tarihlerinde  İstanbul’da düzenlenecek “CASP 2022 Istanbul 2nd International Conference and Exhibition on Corrosion and Surface Protection for Steel” konferansı ile birlikte, dünyada KOROZYON hakkında düzenlenecek diğer konferanslara dair bilgileri web-sitemizde bulabileceksiniz.

  • Yine Boya ve Kaplama Dünyasından  adıyla açtığımız  bu yeni köşede, Dünyadaki belli başlı KOROZYON, BOYA ve KAPLAMA mesleki organizasyonlar hakkında özet bilgilere ve bilgilendirmelerine ulaşabileceksiniz!

  • Mayıs 2018 ayından beri yepyeni  bir köşe olarak siz okuyucularımıza teknolojik haberlerin yanında, tatlı bir esinti de vermek amacıyla Farklı Rüzgarlar bölümünde bu ay,  editörlerimizden Dış Ticaret Danışmanı Sn. Fazıl ALASYA tarafından kaleme alınmış, duygu ve yoğun tasvirler ile dolu “Kapatmayın Kapılarınızı” başlıklı köşe-yazısını okuyabileceksiniz.

İlginize teşekkür eder; sorularınıza ve yorumlarınıza her zaman açık olduğumuzu belirtiriz.

Sevgiler ve Saygılarımızla,
Korozyondoktoru Editörleri

 

 


error: Alert: Bu içerik kopyalamaya karşı korunmaktadır. Content is protected !!