EDİTÖRÜN KÖŞESİ…

Sevgili  Okurlarımız,

 

Şu an takip ettiğiniz “Korozyon Doktoru” web sitesi,  2014 yılı Eylül ayından beri  “Korozyon, Elektrokimyasal Teknolojiler (Piller/Bataryalar gibi) ve Boyalar & Kaplamalar (Örn. Elektroforez/Katoforez,  Galvano, Intumesan,  CVD/PVD, Toz, Polimerik&Çimentomsu, Sürekli/Genel Galvaniz, Termal Sprey Kaplamalar vb. )”  konularında sizlere hizmet vermektedir.

 

Sizlerden ve yurtdışındaki geniş okur çevrelerinden aldığımız yoğun ilgi ve beklenti yönünde güncellenmiş 2022  MART ayı yeni içeriklerini, aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

 


 • Bu ayki İPUÇLARI / TEKNİK  YAZILAR kısmında “DOĞRU Film Kalınlığı ( KFK / DFT) Nasıl Ölçülür?” başlıklı teknik derleme yazısında, bu konudaki temel terimler, kavramlar ile birlikte öne çıkan ölçüm teknolojilerini, enstrümanları ve cihazları   aynı makale içerisinde bulabilirsiniz:

 

 • Farklı Rüzgarlar köşemizde bu ay ise, JAPON’ların dünyaya çapında bilinen YALIN (LEAN) kavramının da özünü oluşturan ve farklı endüstrilerde başarı ile uygulanan “JAPON Üretkenlik /Kalite / Yönetim Sistemleri & Metotları ve  Pratik Uygulamaları” başlıklı bir özet derleme yazısını da okuyabileceksiniz.

  YAKINDA…
 • Bu aydan itibaren İklim Değişikliği & Küresel Isınma çerçevesinde, aşağıdaki konularda -özet ancak kapsamlı- bilgileri öğrenebileceksiniz:
  • “Green Deal / Yeşil Mutabakat” Nedir? Tarihçesi, Temel Kavramlar & Korozyon-Boyalar-Kaplamalar Endüstrilerine Etkileri Nelerdir?
  • İklim Değişikliği & Küresel Isınma & Orman Yangınları ile KOROZYON ilişkisi özetle aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:
  • BOYALAR & KAPLAMALAR kullanılarak İklim Değişikliği, Küresel Isınma, Orman Yangınları konusunda neler yapılabilir, bilmek ister misiniz?

YAKINDA…

 

 • Geçtiğimiz aylarda başlattığımız Boya ve Kaplama Dünyasından  adlı açtığımız  yeni köşede bu ay,  Galvaniz ile ilgili 2022 – 2023 yılında düzenlenecek belli-başlı uluslararası organizasyonları bulabileceksiniz:
  —-
  YAKINDA…

 

 • Bu aydan itibaren, Boya/Kaplama sektöründeki geliştirilen & yeni çıkan teknolojilerileri bulabileceğiniz “YENİ TEKNOLOJİLER” bültenini okuyabileceksiniz.

 

 • Bu aydan itibaren faydalı bulabileceğiniz bir başka yenilik ise ÇELİK ve GALVANİZ sektörlerini kapsayan özet  yazılarımız:
  • ÇELİK sektöründeki ulusal/uluslararası organizasyonları ve 2022-2023 yıllarındaki mesleki etkinlikler (forum, konferans, özel günler, sempozyum ve webiner gibi) ile ilgili, iki ayrı özet yazı
  • GALVANİZ sektöründeki ulusal/uluslararası organizasyonları ve 2022-2023 yıllarındaki mesleki etkinlikler (forum, konferans, özel günler, sempozyum ve webiner gibi) ile ilgili, iki ayrı özet yazı

 

YAKINDA…

 

 

İlginize teşekkür eder; sorularınıza ve yorumlarınıza her zaman açık olduğumuzu belirtiriz.

 

 

Sevgi ve Saygılarımızla,


KorozyonDoktoru Editörleri

Tolga DIRAZ
Fazıl ALASYA

 

 


error: Alert: Bu içerik kopyalamaya karşı korunmaktadır. Content is protected !!