BİZ KİMİZ?

Tolga DIRAZ, PCS., CIP Lvl. 3

Tolga DIRAZ, PCS., CIP Lvl. 3, Evrensel İnsani Değerler (Örn. BM İlkeler Sözleşmesi, ve literatürde "Attestion" olarak bilinen mesleki etik yeminleri gibi ) ile birlikte "Sürekli mesleki gelişime" gönülden inanan bir Kimya Mühendisi / Korozyon&Koruyucu Boyalar/Kaplamalar profesyonelidir.

Tolga DIRAZ, PCS., CIP Lvl. 3, Evrensel İnsani Değerler (Örn. BM İlkeler Sözleşmesi, ve literatürde “Attestion” olarak bilinen mesleki etik yeminleri gibi ) ile birlikte “Sürekli mesleki gelişim” kavramlarına  gönülden inanan bir Kimya Mühendisi / Korozyon&Koruyucu Boyalar/Kaplamalar profesyonelidir.

1977 Bursa/Türkiye doğumludur. Bursa Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi mezunudur.

2003 yılından beri KOROZYON MÜHENDİSLİĞİ ile birlikte koruyucu (Endüstriyel/ Marin/ Offshore) KAPLAMALAR & BOYALAR sektörünün çeşitli aşamalarında (Çelik Fabrikasyon, Enspektörlük ve Boya/Kaplama Üretimi, Boyahane yönetimi vb.) görev almaktadır.

Türkiye’deki ilk “Level 3” uluslararası Kaplama/Boya Enspektörü (NACE Coating Inspector Level 3 – Peer Review) ve uluslararası Kaplama&Boya Uzmanı (Protective Coating Specialist: PCS)  olarak; kişisel gelişime, profesyonel mesleki eğitime, sürekli öğrenmeye ve mesleki profesyonel organizasyonlarda  görev almaya önem vermektedir.

Ayrıca, uluslararası boya/kaplama enspektör belgelendirme programları olan SSPC Proctective Coating Inspector (PCI)  ve NACE Coating Inspection Program (CIP) programlarının Türkiye’deki ilk onaylı eğitmenidir. Bununla birlikte Çelik ve Galvaniz ile ilgili TUCSA ve GALDER gibi mesleki dernekleri çatısı altında, endüstriyel kaplamalar ve boyalar  konularında  eğitimler ve seminerler vermektedir. Profesyonel üyelikleri arasında  ACA, NACE ve SSPC üyelikleri mevcuttur.

Tolga DIRAZ beye şahsen ulaşmak isterseniz, iletişim bilgileri şunlardır:
E-posta:info@korozyondoktoru.org ; tolgadiraz@gmail.com 
Tel: +90-532-3618031

Daha ayrıntılı bilgiyi, aşağıdaki logoya tıklayarak LinkedIn profil sayfasından edinebilirsiniz:

 


Fazıl ALASYA

Korozyondoktoru.org içindeki yayınladıklarını görebilmek için, kendisinin profil resmine tıklamanız yeterlidir.

Sn. Fazıl ALASYA‘nın Korozyondoktoru.org içinde yayınladıklarını görebilmek için, lütfen kendisinin profil resmine tıklayınız.

1951 İstanbul doğumludur.  Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Özel sektörde imalat, toptan satış ve dış ticaret sektörleri olmak üzere ticari yaşamın değişik kademelerinde bulundu. Son olarak, 14 yıl boyunca Dış Ticaret Müdürü olarak görev yaptığı Bursa’daki bir Boya fabrikasından emekli olmuştur.

Halen, bağımsız Dış Ticaret Danışmanlığı yapmak ile birlikte, mesleki ve toplumsal yazıları da kaleme almaktadır. Bununla birlikte, Sanat/Edebiyat çalışmaları (Şiir,Öykü, Deneme) da çeşitli dergi ve sanat çevrelerinde yayınlanmaktadır.

Kendisinin akıcı derecede Fransızcası ve İngilizcesinin yanısıra, az miktarda Almancası da mevcuttur. Fazıl ALASYA bey, evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

Fazıl ALASYA beye şahsen ulaşmak isterseniz,  iletişim bilgileri şunlardır:
E-posta
: info@korozyondoktoru.org ; mehmetfazilalasya@gmail.com
Tel: +90-533-7039616

 

Daha ayrıntılı bilgiyi, aşağıdaki logoya tıklayarak LinkedIn profil sayfasından edinebilirsiniz:
Fazıl Alasya'nın LinkedIn Profil sayfasına ulaşmak için, bu linke tıklayınız.

 


DOSTLUĞUMUZUN TEMELLERİ (Bizi neler buluşturdu?)

2012 senesinde bir boya/kaplama şirketinin farklı birimleri temsil eden “prensipleri-olan yöneticiler” olarak başlayan tanışıklığımız, aşağıdaki ORTAK DEĞERLERİMİZ sayesinde dostluğa dönüşmüştür:

Ortak Değerlerimiz :

Meslek aşkı: Yaptığı işi tutkuyla severek gönülden yapmak
İş-bitiricilik: Sorumluluğundaki işleri&projeleri sonuna kadar takip edip sonuçlandırmak
Üretkenlik:  Sürekli olarak yeni bir şeyler (fikir, öneri veya yazılı/görsel eser vb.) çıkarma arzusu
Yenilikçi olmak: Araştırmayı & öğrenmeyi seven kişiliklerimiz
Bilgi&tecrübe paylaşımcılığı: Tecrübelerini ve öğrendiklerini çevresi ile paylaşarak öğretmeyi sevmek
Sanatseverlik: Güzel sanatların farklı branşlarını (resim, müzik, tiyatro, sinema ve edebiyat vb.) takip edip, mümkün olduğunda düzenlenen etkinliklere katılmak
Tarihseverlik: Hem ülkemiz hem de dünya tarihindeki kişileri ve yaşanan olayları tartışarak dersler çıkarmak
Erdemli / Faziletli olmayı önemsemek: Evrensel etik değerlerinin de temelin olan “dürüstlük, sabır, azim, haysiyet, tevazu, nezaket ve inanç sahibi olmak” gibi evrensel insani ilkeleri önemsemek; bu konularda dikkatli olmaya çabalamak

 NOT : Websitemizdeki teknik bilgiler ve mesleki içerik hakkında bize ulaşmak isterseniz, şu adrese soru ve taleplerinizi gönderebilirsiniz :
info@korozyondoktoru.org


error: Alert: Bu içerik kopyalamaya karşı korunmaktadır. Content is protected !!