EDİTÖRÜN KÖŞESİ…

Sevgili  Okurlarımız,

Şu an takip ettiğiniz “Korozyon Doktoru” web sitesi,  2014 yılı Eylül ayından beri  “Boya-Kaplama-Korozyon ve Galvaniz”  konularında sizlere hizmet vermektedir.

Sizlerden ve yurtdışından geniş çevrelerden aldığımız ilgiyle, 2019 ARALIK ayında bazı yeniliklere dikkatinizi çekmek isteriz:

  • Bu ayki GÜZEL İNSANLAR köşemizde, Korozyon ve Koruyucu Boyalar&Kaplamalar uzmanlarından Bay Stephen G. Pinney‘nin  birçok ilke imza atarak izler bırakmış OLAĞAN-ÜSTÜ güzellikteki hayat hikayesini ve bu dünyada KOROZYON MÜHENDİSLİĞİ ve KORUYUCU KAPLAMALAR alanlarında gerçekleştirdiği İLKLERİ okuyacaksınız.

  • YENİ TEKNOLOJİLER  bölümünde bu ay,  AKILLI (SMART) BOYALAR sınıfının bir üyesi olan    “Kendi-Kendini İyileştiren / Tamir Eden Boyalar ve Kaplamalar” konusunu, Paint&Surface Dergisi’nde yayınlanan makale aracılığı ile inceleyeceğiz.

  • Bu ay İpuçları&Teknik Yazılar köşemizde , “KOROZYON YÖNETİMİ :  Varlıklarımız Neden Yaşlanır? Paslanma Nedir? Neler Yapılarak Önleyebiliriz?” konusunda işlerinize faydalı olabilecek bir teknik yazıyı bulabilirsiniz.

  • Geçtiğimiz aydan itibaren Boya ve Kaplama Dünyasından  adıyla açtığımız  yeni köşede bu ay,  Mayıs 2021  tarihlerinde  İstanbul’da düzenlenecek “Corrosion and Surface Protection for Steel : CASP 2021 ” konferansı ile ilgili detayları da web-sitemizde bulabileceksiniz.

  • Mayıs 2018 ayından beri yepyeni  bir köşe olarak siz okuyucularımıza teknolojik haberlerin yanında, tatlı bir esinti de vermek amacıyla Farklı Rüzgarlar bölümünde bu ay,  editörlerimizden Dış Ticaret Danışmanı Sn. Fazıl ALASYA tarafından kaleme alınmış, duygu ve yoğun tasvirler ile dolu “İznik’te Sonbahar” başlıklı şiiri okuyabileceksiniz.

İlginize teşekkür eder; sorularınıza ve yorumlarınıza her zaman açık olduğumuzu belirtiriz.

Sevgiler ve Saygılarımızla,
Korozyondoktoru Editörleri