Hakkımızda

Tolga DIRAZ

1977 Bursa doğumludur. Öğrenim hayatını Bursa Anadolu Lisesi ve Boğazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, 2003 yılından beri KOROZYON MÜHENDİSLİĞİ ile birlikte, koruyucu ENDÜSTRİYEL KAPLAMALAR (Sıcak Daldırma Galvaniz, Elektro-galvaniz, Termal Sprey, Metalizasyon, Poliüre / Polisiloksan / Floropolimer vb. İnovatif Polimerik Kaplamalar ve İnce Film Multifonksiyonel Akıllı Kaplamalar gibi) ve BOYALAR konularının çeşitli aşamalarında (çelik fabrikasyon, enspektörlük ve boya/kaplama üretimi vb.) görev almıştır.Son olarak, bir Çelik İmalat ve Galvaniz firmasının Boya ve Özel Kaplamalar direktörlüğü görevind bulunmuştur.

İş hayatında; sürekli mesleki gelişim ile birlikte,  BM İlkeler Sözleşmesi ve katıldığı uluslararası enspektörlük programlarının etik beyanlarında (NACE CIP attestion ve SSPC PCI attestion)  belirtilen evrensel etik değerlerine önem veren bir kimya mühendisidir.

Türkiye’nin ilk “Level 3” uluslararası Kaplama/Boya Enspektörü (NACE Coating Inspector Level 3 – Peer Review) ve ilk uluslararası Kaplama&Boya Uzmanı (SSPC Protective Coating Specialist/SSPC PCS)  olarak; kişisel gelişime, profesyonel mesleki eğitime, sürekli öğrenmeye ve mesleki profesyonel organizasyonlarda  görev almaya önem vermektedir.

Kendisi ayrıca, uluslararası bir personel belgelendirme programı olan SSPC Proctective Coating Inspector (PCI) programının Türkiye’deki ilk onaylı eğitmenidir. Ayrıca, SSPC , TUCSA ve GALDER dernekleri çatısı altında, endüstriyel kaplamalar ve boyalar  konularında  eğitimler ve seminerler vermektedir.

2014 yılının Eylül ayından itibaren, teknik bir bilgi paylaşım blog websitesi olan  www.korozyondoktoru.com aracılığı ile, kişisel bilgi ve tecrübelerini paylaşmaktadır.

Kendisi ile daha detaylı bilgileri LinkedIn profil sayfasından edinebilirsiniz:

logo-linkedin

 

Fazıl ALASYA

1951 İstanbul doğumludur. Öğrenim hayatını Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladıktan sonra; imalat, toptan satış ve dış ticaret sektörleri olmak üzere ticari yaşamın değişik kademelerinde bulundu. Son olarak, 14 yıl boyunca Dış Ticaret Müdürü olarak görev yaptığı Bursa’daki bir Boya fabrikasından emekli olmuştur.

Halen, freelance Dış Ticaret Danışmanlığı yapmaktadır.

Akıcı derecede Fransızca ve İngilizcesinin yanısıra, az miktarda Almanca da bilen Fazıl ALASYA, evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

Kendisi ile daha detaylı bilgileri LinkedIn profil sayfasından edinebilirsiniz:

E-posta:  alasyafazil@yahoo.com.tr

Tel: 0533-7039616

logo-linkedin

 


NOT : Websitemizdeki teknik bilgiler ve mesleki içerik ile ilgili bize ulaşmak isterseniz, şu adrese soru ve taleplerinizi gönderebilirsiniz :
info@korozyondoktoru.org